Вежба цивилне заштите
У организацији Одељења за послове цивилне заштите краљевачке Градске управе, данас је спроведена вежба у Гимназији, Економској, Медицинској и Електро-саобраћајној школи у којој су ђаци правовремено и поштујући све процедуре приликом земљотреса, евакуисани на безбедну локацију.
Вежба је спроведена уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, локалне самоуправе, Црвеног крста, МУП-а, Војске Србије, Сектора за ванредне ситуације, Добротворне фондације СПЦ „Човекољубље“, ОБ „Студеница“ и краљевачког Дома здравља. На овај начин сви заједно подижемо ниво свести и едукације који могу бити од огромног, чак и пресудног значаја у евентуалним критичним тренуцима.