Медицинска школа у Краљеву обележила је 60 година постојања уз подсећање да је за то време само оно што је добро у школи било прихваћено као традиција и да су у клупама ове школе стасали многи уважени лекари и научници
Рад, труд и залагање наставног кадра и ученика обележили су 60 година постојања Медицинске школе у Краљеву, због чега залужујемо да останемо вечно упамћени као једна од најзначајнијих образовно-васпитних установа, поручено је у мултимедијалном центру Кварт на данашњој свечаности којом је ова успешна школа обележила 60 година постојања.

Водитељ програма био је водитељ Дневника Радио-телевизије Србије Владимир Јелић који је подсетио да је школа основана 21. октобра 1958. године.

Тада је имала 33 ученика, а данас их има 673 распоређених у 20 одељења, о чијем се образовању стара 68 професора и 11 лекара као стручних сарадника. Од једне учионице у згради данашњег Народног музеја, Медицинска школау Краљеву израсла је у установу која може да се похавли велико атрактивношћу смерова и изузетним условима за рад. До 2009. године, школа није имала своју школску зграду, већ је била смештена у згради Гимназије, али од 8. марта 2009. ради у сопственом простору. Успех, како истићчу у овој школи, није био, нити ће бити, магија, већ природни резултат вишедеценијског континуираног труда и рада.

Госте је поздравила Биљана Бојанић, директорка Медицинске школе и председница Удружења медицинских школа Србије, истичући да је образовна установа на чијем је челу, за шест деценија дала огроман допринос у вршењу просветне, културне и хумане мисије, не само у локалној заједници, него и у читавој Србији.

– Само оно што је добро прихваћено је у овој школи као традиција. Из њених клупа стасали су многи уважени лекари, научници, јавни и културни радници. Настава је највиталнији сегмент рада у школи, а своје креативне способности ученици реализују кроз многобројне ваннаставне активности. Резултат су успси наших ученика на општинским, окружним и републичким такмичењима у знању, стваралаштву и спорту – навела је Бојанић, похваливши све чланове колектива који су, како је рекла, увек били спремни да први прихвате све нове изазове и са ентузијазмом испрате све промене и реформе у образовању.
Данас Медицинска школа има епитет савремене, школе по мери детета и школе 21. века, која је то постала уз помоћ и подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, локалне самоуправе, социјалних партнера и родитеља.
Александру Пајићу, помоћнику министра просвете за средње образовање и образовање одраслих, директорка Медицинске школе данас је урурила повељу у знак захвалносто за подршку ресорног министарства.

– За квалитет образовање се вреди борити и то ова школа доказује, јер је школа са највишом оценом на екстерном вредновању, школа која има престижно висок број бодова за упис у први разред сваке године, школа која сваке године улаже у осавремењивање наставних средстава – похвалио је Пајић краљевачку школу, најавивши да ће она и даље имати подршку Министарства просвете.

Присутне, међу којима су осим ученика, садашњих и бивших професора и стручних сарадника ове школе, били и представници локалне власти, поздравио и градоначелник Краљева Предраг Терзић, упоређујући године школе са годинама човека у зрелом добу.
– Шест деценија ове школе показује да је она дошла у доба зрелости, али не и старости. Иако има 60 година она је још увек млада, због тога што има професоре који се усавршавају, уче и примењују нове наставне методе, има ђаке који се такмиче и освајају највеће награде на такмичењима, директорку која је ове године преузела дужност председнице Удружења медицинских школа Србије и све нас који се заједнички трудимо да ова школа напредује и да буде понос Краљева, а она то јесте – рекао је градоначелник Краљева.

Ученици Медицинске школе приредили су, поводом Дана шкое богат културо-уметнички програм, а у музичком делу помогао им је хор краљевачке музичке школе „Стеван Мокрањац“, чији је уметнички руководилац професорка Дуња Милосављевић,

Преузето са: http://www.krug.rs